9.4 C
Alexandroupoli
Thursday, July 18, 2024

Φαντασμαγορική λήξη της Ναυτικής Εβδομάδας

Στην Αλεξανδρούπολη, με υπέροχη συναυλία της Μελίνας Ασλανίδου – Και βραβεύσεις μαθητών & μαθητριών – Αναλυτικά τα ονόματα

Αυλαία έριξε η «Ναυτική Εβδομάδα 2024» στην Αλεξανδρούπολη, το βράδυ της Κυριακής, με μία μοναδική συναυλία από την Μελίνα Ασλανίδου και τον Στέλιο Βαμβακά, στην πλατεία Φάρου.

Κάτοικοι και επισκέπτες κατέκλυσαν την παραλιακή της Αλεξανδρούπολης, απολαμβάνοντας αγαπημένα τραγούδια και μελωδίες!

Νωρίτερα, ο Δήμαρχος Αλεξανδρούπολης, Γιάννης Ζαμπούκης, προχώρησε στην βράβευση μαθητών και αθλητών της πόλης, που διέπρεψαν!

- Advertisement -

Μάλιστα, ο κ. Ζαμπούκης στην ομιλία του, ανέφερε επακριβώς: «Γιατί όπως έχω πει πολλές φορές, κάθε φορά που ένας Αλεξανδρουπολίτης ή μια Αλεξανδρουπολίτισσα βραβεύεται, για εμάς βραβεύεται ολόκληρη η Αλεξανδρούπολη! Και κάτι ακόμη, μαζί με όλους εσάς, γονείς, προπονητές και εκπαιδευτικούς που σήμερα είστε εδώ δίπλα στα παιδιά σας, οφείλω να ομολογήσω ότι είμαι κι εγώ πολύ υπερήφανος για τα παιδιά σας. Με χαροποιεί το γεγονός ότι ο αριθμός των παιδιών που βραβεύεται κάθε χρόνο αυξάνεται… Ξεκινήσαμε την 1η χρονιά με 100 περίπου παιδιά, πέρσι 150 και φτάσαμε φέτος να δίνουμε περισσότερα από 200 βραβεία! Αυτό αποδεικνύει ότι γίνεται υψηλής ποιότητας δουλειά στα σχολεία μας, στους αθλητικούς συλλόγους μας, αλλά και ότι έχουμε/έχετε καταφέρει να τα οδηγούμε προς τη σωστή κατεύθυνση… την ενασχόληση με τον αθλητισμό, τις τέχνες και τις επιστήμες και να έχουν τα «σωστά» πρότυπα.

Και κάπως έτσι, η Αλεξανδρούπολη εξελίσσεται σε φυτώριο νέων πολυτάλαντων και χαρισματικών παιδιών που μέσα από την καθοδήγηση άξιων εκπαιδευτικών και την υποστήριξη των γονιών τους καταφέρνουν να πετύχουν μικρά θαύματα! Θερμά συγχαρητήρια σε όλες και όλους σας!».

Ακολουθούν αναλυτικά, τα ονόματα των μαθητών και μαθητριών που βραβεύθηκαν από τον Δήμο Αλεξανδρούπολης:

2o ΔΗΜΟΤΙΚΟ

  1. ΒΕΝΕΤΙΑ ΝΑΣΟΥ , 2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ, 2Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΦΙΛΟΖΩΙΑΣ
  2. ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΑΛΑΤΑ, 2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ, 2Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΦΙΛΟΖΩΙΑΣ
  3. Τα τμήματα Α2, Δ1, Ε1 και ΣΤ2,  του 2ου Δημοτικού Σχολείου , τιμήθηκαν με το πρώτο βραβείο στην Ευρώπη στην κατηγορία 7-11 ετών, στο Ευρωπαϊκό πρόγραμμα eTwinning με το έργο  ‘’The adventures of eTwin fish ‘’   

3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ

  • ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ, 3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ, 2Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΣΤΟΝ  ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΦΥΣΙΚΗΣ
  • ΜΑΝΔΗΛΑ ΝΑΥΣΙΚΑ 3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ, 2Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΣΤΟΝ  ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΦΥΣΙΚΗΣ
  • ΤΕΛΟΥΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, 3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ, 2Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΣΤΟΝ  ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΦΥΣΙΚΗΣ
  • Κασαπίδης Απόστολος, 3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ, 3Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΣΤΟΝ  ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΦΥΣΙΚΗΣ
  • Σεραφειμίδης Αλέξανδρος, 3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ, 3Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΣΤΟΝ  ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΦΥΣΙΚΗΣ

6ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ

  • ΛΑΜΤΑΑΙ ΣΑΡΑ, 6ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ, 3Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΦΙΛΟΖΩΙΑΣ

7ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ

  1. ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ, ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΔΑΝΙΗΛ ΚΥΡΙΑΚΟΣ, ΔΑΡΟΥΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΔΕΔΟΓΛΟΥ ΚΑΡΥΟΦΥΛΛΙΑ, ΔΙΒΙΔΗ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ, ΚΑΒΟΥΡΙΔΗ ΑΝΝΑ, ΚΑΒΟΥΡΙΔΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ, ΚΛΕΙΤΣΙΩΤΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ, ΚΟΜΗΤΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΜΑΡΑΓΚΟΤΙΔΗ ΚΥΡΙΑΚΗ, ΜΙΧΑΛΤΣΙΔΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ, ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ,  ΤΖΑΦΕΡΗ ΕΡΣΕΛΑ, 7ο Δημοτικό Σχολείο Αλεξανδρούπολης  διακρίθηκαν  στον πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό του φορέα Quality Net Foundation  για τους 17 Στόχους για την Βιώσιμη Ανάπτυξη και απέσπασε την καλύτερη  συμμετοχή Δημοτικού Σχολείου στην κατηγορία Δράσεις Συνεργασίας.

10ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ

  1. ΓΚΟΛΦΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, 10ο Δημοτικό Σχολείο, 2η ΘΕΣΗ, 13ος  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ
  2. ΧΗΝΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΒΙΒΙΚΙΔΟΥ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΗ -ΚΟΝΤΟΣΤΑΘΥΗ ΕΛΠΙΔΑ-ΚΑΛΑΙΤΣΙΔΟΥ ΑΛΕΞΙΑ, 10ο Δημοτικό Σχολείο, 3ο  ΒΡΑΒΕΙΟ, ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΠΑΡΑΜΥΘΙΟΥ

1Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ

  1. ΧΑΝΤΖΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΛΕΟΝΤΑΡΙΔΕΙΟ, 1η ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΦΕΡΩΝ

  1. SCHOOL BUDDY (ΚΑΡΑΝΤΩΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ, ΚΡΥΟΝΕΡΙΔΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΛΟΥΔΟΣ ΠΕΤΡΟΣ, ΛΟΥΚΑΡΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ, ΠΑΝΤΕΛΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ), 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΦΕΡΩΝ, 2η θέση στο Διαγωνισμό Καλύτερη Εικονική Επιχείρηση του Junior Achievement Greece
  2. SCHOOL BUDDY (ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ), 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΦΕΡΩΝ, 1η θέση στον 4o Διαγωνισμό Επιχειρηματικότητας Νέων με Προσανατολισμό στην Αειφόρο Ανάπτυξη της Envolve Entrepreneurship
  3. SCHOOL BUDDY (ΚΡΥΟΝΕΡΙΔΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ), 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΦΕΡΩΝ, 1η θέση στον Πανελλήνιου Διαγωνισμό Social Innovation Relay (Κοινωνικής Καινοτομίας) του Junior Achievement Greece ΚΑΙ 1η θέση στον Παγόσμιο Διαγωνισμό Social Innovation Relay (Κοινωνικής Καινοτομίας) του Junior Achievement Europe
  4. ΔΟΥΛΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ, ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΦΕΡΩΝ, ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΣΤΟΝ 15ο Μαθηματικό διαγωνισμό “ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ”
  5. ΜΑΝΤΑ ΕΒΕΛΙΝΑ, ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΦΕΡΩΝ, ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΣΤΟΝ 15ο Μαθηματικό διαγωνισμό “ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ”

2Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ

  1. ΖΕΜΑΔΑΝΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ, 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΛΕΟΝΤΑΡΙΔΕΙΟ, 2η ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ
  2. ΔΕΛΙΑΚΙΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ, 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ, 3Η ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ 41η ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ , διάκριση στον 84ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά “ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ”
  3. ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ “ΟΔΟΣ ΘΕΑΤΡΟΥ”, 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ, 1Η ΘΕΣΗ
  4. ΤΜΗΜΑ Α1 Α’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ, 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ, 3Η ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΓΑΛΛΟΦΩΝΙΑΣ Αθανασόπουλος Γιάννης, Βασιλακάκη Σοφία, Γιαννακίδης Γρηγόρης, Γιαμουρίδης Αντώνης, Γιαπιτζόγλου Άγγελος, Γρηγοριάδου Αναστασία, Δαλάτση Νικολέττα, Δράκος Κωνσταντίνος-Άγγελος, Εμμανουηλίδου Χριστιάννα, Ζαχαρή Ευφροσύνη, Κανσίζογλου Παντελής, Κηπουρού Μαρία – Χριστίνα, Κολίδης Ορέστης, Λαζαροπούλου Τατιάνα
  5.  2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ, ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΣΗΜΑ ΓΛΩΣΣΩΝστογαλλόφωνο πρόγραμμα Erasmus + “Un jardin pédagogique”, Γρηγορίδης Σωτήρης, Γιαννάρα Μαριλία, Γιαννάρα Δέσποινα, Ηλιάδου Μαρία, Καρατζά Μελίνα, Κιναλοπούλου Λυδία, Κολιάκη Δήμητρα, Μαρινίδου Κατερίνα, Μαυροκεφάλου Ελευθερία, Μπακατινάκη Μαρία, Ναλμπάντη Γεωργία, Νταλού Αλίκη, Παπαïωάννου Ευαγγελία, Τασιούλη Χρυσή
  6. ΓΚΟΓΚΟΛΑ ΓΕΩΡΓΙΟ  Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ, 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ, 1 ΘΕΣΗ  ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΚΑΚΙ ΑΜΘ ΚΑΙ 1 ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΚΑΚΙΟΥ Ν. ΕΒΡΟΥ
  7. ΧΑΤΖΗΣΤΑΜΑΤΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ, ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΣΤΟΝ 15ο Μαθηματικό διαγωνισμό “ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ”
  8. ομάδα handball αγοριών ΤΟΨΙΔΗΣ   ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ, ΚΟΥΤΡΟΥΛΑΣ ΜΑΡΙΟΣ, ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ   ΑΝΤΩΝΙΟΣ, ΧΑΤΖΗΧΡΗΣΤΟΥ  ΒΑΡΤΑΝ, ΧΛΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΚΑΚΑΛΕΚΟΣ      ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΣΤΑΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΟΣ, ΓΙΟΦΟΓΛΟΥ ΗΛΙΑΣ,  ΣΤΟΓΙΟΣΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΠΟΝΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΖΑΤΙΔΗΣ           ΣΤΕΦΑΝΟΣ, ΣΥΤΜΑΛΙΔΗΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ, ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ,ΤΣΕΡΚΕΖΗΣΠΑΣΧΑΛΗΣ, 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ,  1η θέση σχολικό πρωτάθλημα και 2η θέση στο βόλλεΪ.
  9. Oμάδα χορού , 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ, 1ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΑΛΥΤΕΡΗΣ ΣΚΗΝΙΚΗΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ ΓΙΑ ΧΟΡΟΓΡΑΦΙΑ, ΣΤΟΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ  4 ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ  «ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΙΣΙ»

3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ

  • ΑΛΛΟΙΜΟΝΟΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ-ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 3ου ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ, διάκριση στον 84ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά “ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ”
  • ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 3ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΟΜΑΝ ΒΙΣΒΙΖΗ, Αλλοίμονος Ευστράτιος-Νεκτάριος, Βοσνιάκου Βασιλική, Κοΐδης Νικόλαος, Νένογλου Κωνσταντίνος, Μιχαλακοπούλου Κωνσταντίνα, Μουρατίδου Άννα, Σταματοπούλου Χριστίνα, Χατζηκωνσταντίνου Γεωργία, 1η Θέση στον 8ο Διεθνή διαγωνισμό ” Ο Ελληνισμός της Ανατολής” ΓΙΑ ΤΗ Δημιουργία σχολικής θεματικής εφημερίδας ‘ ΝΕΑ ΑΜΑΛΘΕΙΑ”
  • Κινηματογραφική ομάδα 3ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ ΔΟΜΑΝ ΒΙΣΒΙΖΗ,  Αλλοίμονος Ευστράτιος-Νεκτάριος, Βασιλειάδης Αλέξανδρος, Κοΐδης Νικόλαος, Γκιόκας Μαρίνος. Τιμητικός Έπαινος στον Πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό δημιουργίας ταινίας μικρού μήκους (βίντεο), με θέμα: «Μνήμες Μικράς Ασίας-Πόντου: 1922-2022», τον οποίο διοργάνωσε το Υπουργείο Παιδείας

6ο ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ

  • ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ, ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΣΤΟΝ 84ου Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά “ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ”
  • ΒΑΣΣΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ, ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΣΤΟΝ 15ο Μαθηματικό διαγωνισμό “ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ”
  • ΜΠΑΡΝΑΝΤ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ, ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΣΤΟΝ 15ο Μαθηματικό διαγωνισμό “ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ”
  • ΣΤΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ, 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ, ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΣΤΟΝ 15ο Μαθηματικό διαγωνισμό “ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ”

Ενιαίο Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο-Λύκειο

  • Δούρου Μαρία,  Μαραβέλιας Στέφανος,        Τσαουσίδης Μάριος, Καραντάνης Εμμανουήλ,           Πέρπερας Απόστολος,  Πέρπερας Ραφαήλ, Πίος Βασίλειος, Σούρλα Χριστίνα,       Στρατάκη Αντζελίνα, μαθητές του Ενιαίου Ειδικού Επαγγελματικού Γυμνασίου-Λυκείου,  1ο  βραβείο στην κατηγορία τεκμηρίωσης με την ταινία μικρού μήκους ¨Η Θρακιώτισσα καπετάνισσα του 1821, Δόμνα Βισβίζη¨, στον 8ο διεθνή  μαθητικό διαγωνισμό,  Ελληνισμός της Ανατολής : Πόντος, Μικρασία, Θράκη

1ο ΓΕΛ

  • ΧΑΤΖΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ, 1Ο ΓΕΛ, 1η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΡΣΗΣ ΒΑΡΩΝ 64 ΚΙΛΑ
  • ΧΑΡΤΟΜΑΤΖΙΔΟΥ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ, 1ο ΓΕΛ, ΔΙΑΚΡΙΣΗ  ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ “ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΝΕΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ”
  • ΒΟΡΒΟΛΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, 1ο ΓΕΛ, 1ος ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ

2o ΓΕΛ

  • ΓΚΟΥΛΙΟΥΔΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ, 2Ο ΓΕΛ, 2Η ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ (ΥΨΟΣ)

3ο ΓΕΛ

  • HAOWEI JIN, 3ο ΓΕΛ, διάκριση στον 84ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά “ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ”
  • Ομάδα Πετοσφαίρισης Αγοριών, 3ο ΓΕΛ, Πρωταθλήτρια Ομάδα στην Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης   στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πετοσφαίρισης Αγοριών 
  • Ομάδα Ποδοσφαίρου κοριτσιών, 3ο ΓΕΛ, Πρωταθλήτρια Ομάδα στην Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης   στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ποδοσφαίρου κοριτσιών

4ο ΓΕΛ

  • ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΜΑΡΙΑ, 4ο ΓΕΛ, ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΣΤΟΝ  84ο Πανελλήνιο ΜαθητικΌ ΔιαγωνισμΌ στα Μαθηματικά “ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ”

ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΦΕΡΩΝ

  • ΚΟΥΤΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΦΕΡΩΝ,ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΣΤΟΝ 84ο Πανελλήνιο ΜαθητικΌ ΔιαγωνισμΌ στα Μαθηματικά “ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ”

ΠΕΠΑΛ

  • ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΕΠΑΛ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ, 1η ΘΕΣΗ, ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ, 14ος ΔΙΕΘΝΗΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ “CINEMA…διάβασες;” ΚΑΙ 1η ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΦΙΣΑ για την ΤΑΙΝΙΑ “940.000”

ΡΟΜΠΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ

  • RoboExperts: Δωρόπουλος Ευάγγελος, Κούγκουλλι Παναγιώτης, Μπίκος Κωνσταντίνος, Ρηνέλλη Στελλίνα, Χατζής Δημήτριος
    2η θέση στην κατηγορία Cage Wrestling ,

4η θέση στην κατηγορία LEGO Wrestling Alliances,

5η θέση στην κατηγορία Mountain Bike στην Παγκόσμια Ολυμπιάδα  και 2η θέση στην κατηγορία LEGO Mission Challenge στον Παγκόσμιο Διαγωνισμό Ρομποτικής Robotics-Championship

  • Lego Fires: Μαλκόπουλος Ορέστης, Πετροσιάν Δαβίδ, Τσιολάκης Αναστάσιος,

7η θέση στην Κατηγορία Football στην Παγκόσμια Ολυμπιάδα Ρομποτικής MRC

  • RoboOhio: Δωρόπουλος Ευάγγελος,  Μαραντώνης Κωνσταντίνος,

 9η θέση στην Κατηγορία LEGO Mission Challenge στον Παγκόσμιο Διαγωνισμό Ρομποτικής Robotics-Champioship

  • RoboGirls: Γούδα Χρυσή,  Ζωΐδη Δήμητρα,  1η θέση στην κατηγορία LEGO Wrestling Alliances,

2η θέση: στην κατηγορία Exhibition και στην κατηγορία Pentathlon στην Παγκόσμια Ολυμπιάδα Ρομποτικής MRC

  • RoboGenius: Γεωργιάδης Αργύρης, Γούδα Χρυσή, Καλτσίδης Ανδρέας, Τσουτσουμάνος Γιώργος, Σαρρίδης Χρήστος, 

2η θέση: στην κατηγορία Exhibition, στην κατηγορία Pentathlon και στην κατηγορία Football,

 10η θέση στην κατηγορία Shooting στην Παγκόσμια Ολυμπιάδα Ρομποτικής MRC και

 3η θέση στην κατηγορία Exhibition All Ages στον Παγκόσμιο Διαγωνισμό Ρομποτικής Robotics-Championship

  • RoboMechanics: Βούκλου Δέσποινα, Γκόγκος Χρήστος, Γούδα Χρυσή, Γούδας Σωτήρης, Δημούδης Γιώργος, Ζωΐδη Δήμητρα, Καραγεωργίου Γιάννης, Κετσέρη Μπέλα, Παπαδοπούλου Βασιλεία, Τερζενίδου Γεωργία,

3η θέση στην κατηγορία Motivate Award στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό

Καινοτομίας και Ρομποτικής,

2η θέση: στην κατηγορία LEGO Wrestling Alliances Special Prize Business Plan στην κατηγορία Exhibition,

4η θέση: στην κατηγορία Football και στην κατηγορία Cage Wrestling,

6η θέση στην κατηγορία Mountain Bike,

8η θέση στην κατηγορία Pentathlon,

9η θέση στην κατηγορία Archery στην Παγκόσμια Ολυμπιάδα Ρομποτικής MRC,

1η θέση στην κατηγορία LEGO Mission Challenge και

5η θέση στην κατηγορία LEGO Sumo στον Παγκόσμιο Διαγωνισμό Ρομποτικής Robotics-Championship

Σύλλογο Ελληνογαλλικής Φιλίας “La Maison d’Antoinette”:

  • Αλοίμονου Ευγενία, Αποστολίδου Σμαράγδα, Δαούτη Μαρία, Ζουμπά Αικατερίνη, Κανταρίδου Αποστολία, Κυφωνίδη Δέσποινα, Τσεπραηλίδου Αλεξάνδρα, Ψαρρή Χριστίνα, Σύλλογο Ελληνογαλλικής Φιλίας “La Maison d’Antoinette”, για τη συμμετοχή τους στην έλευση της Ολυμπιακής φλόγας για τους Ολυμπιακούς 2024 στο Παρίσι.

Σχολή Χορού “Danse Passion Orea Sonia”:

  • Αραμπατζή Κωνσταντίνα, Γούσιου Μαργαρίτα, Μουστακίδη Σοφία, Σισκάκη Βασιλική, Ταβανίδη Βαλέρια, Τσαλκάνη Νεκταρία, Σχολή Χορού “Danse Passion Orea Sonia”, για τη συμμετοχή τους στην έλευση της Ολυμπιακής φλόγας για τους Ολυμπιακούς 2024 στο Παρίσι.

* Σε επόμενό μας φύλλο, θα δημοσιευθούν και τα ονόματα των αθλητριών και αθλητών, που επίσης βραβεύθηκαν από τον Δήμαρχο Αλεξανδρούπολης, Γιάννη Ζαμπούκη.

spot_img
Agrologyspot_img
Thursday, July 18, 2024

Latest News

Αναβαθμίζεται η σιδηροδρομική γραμμή Πύθιο-Ορμένιο Έβρου

Δημοπρατείται και η νέα σιδηροδρομική γραμμή Νέα Καρβάλη-Τοξότες Θράκης Σημαντικό βήμα αποτελεί η εξασφάλιση άνω του μισού δισεκατομμυρίου ευρώ (518.865.020...

More Articles Like This